Apie projektą

„Šiaulių Garbės CV“ – tai pilietiškumo pamokos jaunimui ir ne tik

Šiaulių valstybinė kolegija 2019 m. įgyvendino į pilietiškumo ugdymą orientuotą ir bendruomeniškumo jausmą skatinantį projektą, kuris visuomenei originaliai ir išsamiai pristato Šiaulių miesto garbės piliečius.

Projektu „Šiaulių Garbės CV“ siekiama aktyvaus jaunimo ir visų miesto gyventojų įsitraukimo į iškilių ir miestui nusipelniusių asmenų, miesto identiteto pažinimą. Tikimasi, kad modernios ir interaktyvios priemonės leis visuomenei atrasti ar dar geriau pažinti išskirtines Šiaulių miesto asmenybes.

Projektas „Šiaulių Garbės CV“ taip pat pristato Šiaulius kaip GARBĖS MIESTĄ. Miestą, kuriame garbė gimti, augti, gyventi, dirbti, kurti ir tobulėti.

Šiaulių miesto garbės piliečių gyvenimo aprašymai (CV) supažindina su pagrindiniais jų gyvenimo faktais, atskleidžia šių žmonių charakterį, pomėgius, specifinius gebėjimus ir įgūdžius. Visi CV parengti remiantis pačių garbės piliečių pasakojimais, realiais faktais, žiniasklaidos pranešimais.

Parengta Šiaulių garbės piliečių CV paroda yra mobili, pritaikyta naudoti įvairiuose renginiuose, kad su informacija būtų supažindinta kuo didesnė miesto visuomenės dalis.

Informacija apie garbės piliečius taip pat prieinama šio projekto sumanytojų ir įgyvendintojų sukurtoje svetainėje, kurioje dabar ir esate.

Neretai miestas pristatomas kaip gražių vietų ir pastatų rinkinys. Tačiau jo identitetą formuoja ne tik statiniai, gatvės ar medžiai. Istoriją labiausiai kuria žmonės, kurie mieste gyvena, darbais garsina jo vardą neskaičiuodami laiko, negailėdami jėgų, dirba ne tik savo, bet ir kitų gerovei. Šiaulių garbės piliečiai, kurių jau 42 (nominacija pradėta teikti nuo 2000 m.), yra tie žmonės, kurie Šiauliams savo darbu ir dėmesiu davė labai daug, jie žinią apie mūsų miestą skleidžia visame pasaulyje.

Projektas, skirtas Šiaulių miesto garbės piliečių pažinimui, neabejotinai stiprina pozityvų miesto įvaizdį ir bendruomeniškumą. Jaunimui tai – edukacinė erdvė, leidžianti visapusiškai pažinti savo miestą per jį kuriančius žmones. Vyresniems šiauliečiams šis projektas yra galimybė nepamiršti šaknų, istorijos. Visiems mums – šiauliečiams ir miesto svečiams – projektas „Šiaulių Garbės CV“ yra akstinas suvokti, kiek kiekvienas žmogus gali būti svarbus kuriant dabartį ir ateitį.

Rengiant svetainę ir mobilios parodos „Šiaulių Garbės CV“ stendus pasitelkti originalūs lietuviški kompiuteriniai šriftai – Palemonas, sukurtas minint lietuviškos spaudos atgavimo šimtmetį, ir Signato, sukurtas pagal Lietuvos Nepriklausomybės Aktą ir skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui paminėti.

Projekto metu parengtus ir parodoje eksponuojamus išsamius CV perskaityti padės šiuolaikinės technologijos: kiekvienam gyvenimo aprašymui skirtas specialus QR kodas, kurį nuskenavus apie garbės pilietį gaunama dar daugiau įvairaus pobūdžio informacijos. Norint sužinoti, ką slepia QR kodas, būtina savo išmaniuosiuose įrenginiuose turėti QR kodų skaitytuvus.

Informacija apie garbės piliečius, garbės piliečio vardo suteikimo komisiją ir suteikimo nuostatai skelbiami Šiaulių miesto savivaldybės interneto svetainėje.